Dermaterapi | Dermaest Estetik Kliniği

Dermaterapi

Mikro İğneler İle Kolay ve Güvenli Uygulama, Etkin SonuçlarDünyada “mesoroller” ve “microneedling” isimleri ile de bilinmektedir. Silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak hazırlanmış 192 adet iğneden oluşur. İğnelerin simetrisi, yapıldığı materyal, silindirin üzerinde kalan ve deriye girecek olan kısmın derinliği, iğne sayısı önemli kriterlerdir.Doğru kriterlerle hazırlanmış, kilinik olarak test edilmiş, CE Belgeli ilk ve “orijinal” ürün DERMAROLLER’dir. 2000’li yılların başından bu yana yaygın olarak kullanılan son derece etkin bir medikal alettir.Cilt üzerinde değişik endikasyonlara yönelik topikal ürünlerin (örneğin Dermaheal ) Dermaroller ile kombine kullanılarak deriye geçişinin artırılması Dermaterapi olarak adlandırılır.

Başlıca kullanım alanları:

Dermatolojide topikal formüllerin transdermal geçişini 200 kata kadar artırır. Formülün derideki etkinliğini maksimuma ulaştırır. (Transdermal geçişinin artırılması – Dermaterapi). Yeni kollajen, elastin, fibronektin, hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak anti-aging etki sunar. Melasma ve hiperpigmentasyonda kullanılabilir. Akne skarları (ice pick, rolling, box car) üzerinde şaşırtıcı sonuçları vardır. Geniş porlu cilt yapısının azaltılmasına yardımcıdır. Cilt çatlaklarının (stretch marks veya sitrialar) görünümünü hafifletir. Yanık skarlarında hareket kabiliyetinin artırılmasında (kontraktürün azaltılmasında) etkindir. Güvenlidir:Güneş hassasiyeti yaratmaz.Yaz aylarında dahi kullanımı güvenlidir. Cildin bariyer özelliğine zarar vermez. Uygulama sonrası özel bakım gerektirmez. Hastalar uygulama sonrasında günlük hayatlarına devam edebilirler.

Growth Factor (Büyüme Faktörü) Nedir?

Büyüme Faktörü normal olarak deri içinde de bulunan ve hücre çeperinde kendisi ile özel olarak ilgili reseptöre bağlanarak hücrenin çoğalması ve farklılaşmasını sağlayan protein yapılarıdır. Bu yapılarbaşta hücre çoğalmasını (bölünmesini) arttırmanın yanı sıra, özel bazı hücrelerden kollajen, hyalüronik asit, elastin fibrillerin üretimini arttırmak, leke oluşumunu azaltmak için aşırı melanin üretimini baskılamak veya saç kayıplarında saç büyümesini hızlandırmak gibi hücresel masajlar taşıyabilirler. Bu yolla vücudun kendi eksiklerini kendisinin tamamlaması sağlanabilir.Biomimetik Peptid Nedir?Dermaheal 2002 yılından bu yana Biomimetik Peptidleri artırmakta ve geliştirmektedir. Vücudumuzda doğal olarak bulunan Büyüme Faktörlerine yapı olarak çok benzemeleri ve aynı mesajları taşımaları nedeni ile benzer klinik sonuçlar sağlarlar.


Hemen Randevu Alın