İğneli Epilasyon | Dermaest Estetik Kliniği

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon 100 yıldan uzun süredir kullanılan en eski epilasyon yöntemidir. Koyu olan kılların yanısıra sarı, beyaz, kızıl ve ince olan kıl köklerinde de etkili olan epilasyon yöntemidir. Deriden sokulan bir iğne aracılığıyla kıl köküne elektrik akımı verilir. Bu akım kıl kökünü yakarak harab eder. Yanmış kıl bir cımbız yardımıyla alınır. Her kıl için bu İşlem tekrarlandığından uygulama süresi kıl yoğunluğuna göre değişebilir.

Özellikle yoğun kıl bulunan bölgede yapılması çok vakit alır. Yapan kişinin bu konuda uzman olması önemlidir. Akım tam kıl köküne verilemezse uygulamadan sonuç alınamaz. Her kişiye özel bir iğne kullanılması gerekir.

Seans sayısı uygulanan alandaki kılın yoğunluğuna ve kılın uzama zamanına göre değişir. Seans aralıkları başlangıçta1- 2 hafta gibidir. Seanslar ilerledikçe seans aralıkları açılır. Her renk kıla etkili bir yöntemdir. Ağrılı olması, leke yapabilmesi, uzun sürmesi nedeniyle ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir yöntemdir.

İğneli epilasyon yönteminde küçük ince bir iğne kıl köküne kadar sokularak , elektrik akımı verilir ve oluşan yanık kıl kökünü harap eder.

Kalıcı sonuç için çoklu uygulama gerekir. 2 tip elektrolizis vardır:

Galvanik elektrolizis (direk akımla elektrolizis)

Termolizis (alternatif akımla elektrolizis)


Hemen Randevu Alın