Lazer Epilasyon | Dermaest Estetik Kliniği

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Kıl gelişimine yardımcı tüm yapısal elemanların geri dönüşümsüz bir şekilde hasara uğratılması ile meydana gelir. Kılın doğal gelişimi içinde yalnızca büyüme (Anagen) evresinde kalıcı epilasyon sağlanabilir. Dinlenme (Telojen) evresinde kıl folliküllerinin yapısal elemanları lazer ışınıyla etkileşmediğinden epilasyon gerçekleşmez. Kılın doğal gelişim sürecinde tekrarlayan aralıklarla yapılan lazer epilasyon işlemi tam bir epilasyon için gereklidir. Lazerle bir yönden ilerleyen ve enerji içeren yoğun bir ışık üretir. Lazer ışığı renkli olabileceği gibi, renksiz olup görülmeyebilir. Görünürlük dalgaboyu ile ilgilidir. Günümüzde yaygın olarak farklı tipte ve dalga boyunda lazerler tıpta değişik amaçlarla kullanılmaktadır.

NOT:BİLİMSEL, TIBBİ GERÇEKLERE GÖRE ETİK LAZER EPİLASYON UYGULAMASI YAPILMALIDIR; TİCARİ AMAÇ İLE GERÇEKLEŞEMEYECEK SONUÇLAR VAAT EDİLMEMELİ, KIL VE CİLT YAPISI ANALİZ EDİLMELİ, SÖZDE GARANTİLER (BİTME, KESİN SONUÇ VB.) İLE HASTALAR YANILTILMAMALIDIR.

Erkeklerde en çok tercih edilen bölgeler;

Yüz (elmacık kemiği,kaş ortası ve kaş üstü, kulak üstü…), boyun ve boyundaki batıklar-ense-sırt-göğüs-kollardır.

Bayanlarda en çok tercih edilen bölgeler;

Yüz (dudak üstü,çene, favori, boyun, kaş ortası ve kaş üstü), koltuk altı, göğüs çevresi, göbek, genital bölge, bikini bölgesi, kol ve bacaklardır. Lazer epilasyonda seans aralıkları bölgeye göre değişmekte olup seans aralıkları 1 ila 2 ayda bir dir.Düzenli seans gören bölge 4 ila 8 seansta %90 sonuç vermektedir..


Hemen Randevu Alın