Solaryum | Dermaest Estetik Kliniği

Solaryum

Sağlıklı, keyifli ve mükemmel bronzluk için doğru adrestesiniz.

DERMAEST hizmet kalitesi ve fiyat politikası arasındaki uyumun en güzel göstergesi 10.000 ini aşan üye sayımızdır. Yüksek kaliteyi uygun fiyata sunuyoruz. Çünkü bizim için en iyi referans ve en iyi reklam memnun müşterilerimizin bizim için verdikleri referanslardır. En iyi ürünler ve en iyi cihazlarla, sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için tüm dünyayı araştırıyoruz. Yenilikleri uzaktan seyretmek yerine test etmek, doğrusunu bulmak ve yeni yollar keşfetmekten, edinmiş olduğumuz bilgileri paylaşmaktan keyif alıyoruz. Güneş ışığı stratosfer ile atmosferden geçerek dünyaya ulaşır. Ozon tabakası en zararlı UV ışınları filtre eder. UV-C ve bazı UV-B ışınları filtre edilirken UV-A ışınları aynı kalır. Güneş ışınının etkisi mevsimlere, yöresel sıcaklıklara, hava kirliliğine, kumsal, yağmur, kar durumlarına göre günden güne değişir. Solaryumcihazları insanlar tarafından yapıldığı için; ışınlar insan sağlığına en uygun şekilde kombine filtre edilmiştir ve ten tipine göre ayarlanabilir. Solaryumcihazları güneşin aşırı ve zararlı ışınlarına maruz kalmaksızın güneşin yararlı etkilerinden faydalanmak isteyenler için kuvvetli bir alternatiftir.

İnsanların ten rengini belirleyen nedir?

Herkes doğduğu zaman genetik olarak ten rengine sahip olur. Afro-Canabian' da doğan bebekler doğduklarında beyaz tenlidirler. Güneş ışığına çıkana kadar ten renkleri beyaz kalır, sonradan zencileşirler.

Solaryuma girmeden önce duş yapılır mı?

Solaryuma girmeden önce yapılan duş ve solaryuma özel pealing jelleri kullanımı bronzlaşma öncesi iyi birer hazırlıktırlar. Ölü deri hücreleri atılır, gözenekler açılır. Seanstan sonra duş yapmak da tavsiye edilir.

Dövmeler için zararlı mıdır?

Alerjik reaksiyonlar oluşabileceği için dövmeli bölgelerin korunması gerekir.

İlaç kullananlar solaryuma girebilirler mi?

Bazı ilaçlar deriyi UV ışınlarına karşı hassaslaştırırlar. Bu ilaçlar fototoksik efekte sahip olan içeriğe sahiptirler. Bu yüzdensolaryuma girmeden önce ilaç kullanımı söz konusuysa ilacın prospektüsünü okumak ve şüpheli durumlarda doktora danışmak gerekmektedir. Herhangi bir etki 48 saat içinde belirir.

Kaç yaşından itibaren solaryuma girilebilir?

Bebeklerin ve küçük çocukların tenleri UV ışınlarına karşı hassas olduğu için 16 yaşından küçüklerinsolaryuma girmesi uygun değildir. Bu yaştaki çocuklarda büyüme hormonu salgılanması devam eder ve bu ışınlar hormonun salgılanmasına etki edebilir. Güneşte ise, şapka, elbise, şemsiye, yüksek koruma faktörlü kozmetik ürünleri vs. ile iyi korunmaları gerekir. Küçük yaşta alınan güneş yanıkları, ilerdeki yaşlarda ciddi problemlere yol açabilir.

Sağlıklı bronzluk için dikkat edilecek diğer konular.

Solaryum seanslarına başlamadan önce mutlaka cilt testi yaptırınız. Böylelikle teninizin rengine ve cildinizin hassasiyetine göre solaryuma gireceğiniz uygun süre ve seansları belirleyebilirsiniz.ğal bir bronzluğa ulaşmak için toplam 6 - 7 seans yeterli olmaktadır. Ancak çabuk bronzlaşmak için seanslar sık sık tekrar edilmemelidir. Bir hafta içinde 3 kereden fazla veya aynı gün içerisinde 2 kez solaryuma girmek tehlikelidir.

Solaryumda kalacağınız süre ilk seans için 8 - 10 dakika arasında olmalı daha sonraki seanslarda ise 5' er dakika arttırılarak maksimum 20 dakikaya çıkarılmalıdır.

Solaryuma girmeden önce cildin bütün kozmetik ürünlerden tamamen arındırılmış olması gerekir. Ayrıca solaryumiçin üretilen özel ürünler olmadıkça, solaryum cihazında hiçbir güneş ürünü kullanılmamalıdır.esnasında gözler kapalı tutulmalı ve koruyucu gözlük takılmalıdır. Ayrıca lens kullanan kişilerin,solaryuma girmeden önce lenslerini çıkarmaları gerekmektedir.üslerinde "UV ışınlarına karşı duyarlılık yaratabilir" uyarısı olan ilaçlardan kullananlarsolaryuma girmemelidirler.alındıktan sonra solaryuma girilmemelidir.ağda, cilt bakımı sonrasında solaryuma girilmemelidir.ıcı makyaj ve lazer uygulamalarından sonra solaryuma girilmemelidir.yaşından küçükler solaryuma girmemelidir.

Şüpheli durumlarda doktora danışılmalıdır.öncesi ve sonrası profesyonel solaryum kozmetik ürünleri kullanmak cildin nem dengesi, görüntü ve kalıcılık açısından faydalıdır.


Hemen Randevu Alın